E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Старі Санжари - сайт громади
   Люди

   Фото (61)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Руденківка
2. Мала Перещепина
3. Шедієве
4. Нові Санжари
5. Старі Санжари
6. Маньківка
7. Супротивна Балка
8. Андріївка
9. Клюсівка
10. Лівенське

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Старі Санжари

райцентр Нові Санжари

облцентр ПолтаваЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 7
Дивитись місця в рейтингах
України та Полтавської області

Максимальний рейтинг села Старі Санжари залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Старі Санжари - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Рух фронтів - онлайн карта


Останні фото

Всі альбоми фото
Новини Полтавської області


Полтавців запрошують поговорити про любов (Коло)(07:36)
Кременчуг увидит сразу две выставки картин (Кременчуцька газета)(07:09)
План культурно-развлекательных мероприятий на сегодня (0532.ua)(07:07)
За тиждень у Полтаві народилось 99 дітей (Новини Полтавщини)(07:05)
Данон создал на Полтавщине три кооператива (Agroportal)(07:04)
Полтавські діти-інваліди зіграли на змаганнях з волейболу (UNN-Центр)(06:19)
Январский Кременчуг: в сети опубликовали видеоролик (Кременчуг Today)(06:13)
У Полтаві на грип захворіло шестеро осіб (UNN-Центр)(04:19)
Можливість впровадження ґендерних підходів у діяльність органів державної влади розглянули у Полтаві (UNN-Центр)(04:12)
Дівчата і хлопці змагалися один проти одного у полтавському ліцеї (UNN-Центр)(02:05)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформаціїЯк знайти роботу в селі Старі Санжари

Кожен працездатний громадянин села Старі Санжари має право на роботу. Не просто на роботу, а роботу, за яку платять гроші, тим більш непогані. Не часто буває, коли людина має і гарну роботу і гарну зарплату. Тим більше багато грошей не буває, навіть найкраща робота час від часу набридає і мешканці села Старі Санжари вдаються до нового пошуку. Сьогодні буде надано інформацію про те, як знайти роботу, а вірніше, як держава може допомогти жителям села Старі Санжари заробити собі на хліб. Отже, розповідь буде довгою, влаштовуйтесь зручніше і погнали.

Не дивлячись на те чи жителі села Старі Санжари працюють чи є без роботи служба зайнятості(в народі - біржа праці) в кожному районному центрі може надати вичерпні консультації по пошуку роботи незалежно від зареєстрованого місця прописки громадян в паспорті. Якщо по місцю проживання роботу знайти не вдалось, є шанс скористатись комп'ютером з доступом в інтернет, якщо інтернет буде відсутній вдома чи з інших причин.

Щодо отримання допомоги по безробіттю, то тут необхідна реєстрація, право на яку мають жителі, які легально працювали чи були приватним підприємцем більше ніж 6 місяців за останній рік звернення(наприклад з 03.02.2015р. по 03.02.2016р.). Якщо періоду зайнятості немає, то тут необхідно надати довідку до служби зайнятості з міської (сільської) ради по місцю прописки в паспорті, що особа не була членом особистого селянського господарства (ОСГ). Дата довідки має бути рівною даті реєстрації. Тобто, щоб по адресі прописки згідно даних відділу земельних відносин міської (сільської) ради не було виділено землі для ведення с/г. Якщо особа є інвалідом, то наявність піврічного періоду зайнятості за останній рік звернення для реєстрації є обов'язковою. Право на реєстрацію мають також випускники ВУЗів (для контрактників треба довідка щодо підтвердження форми навчання, а бюджетників мед. ВУЗів - довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), ПТУ (додатково треба довідку щодо надання можливості самостійного працевлаштування), що звернулись протягом 6 місяців від закінчення навчального закладу і випускники ніде не працювали.

Важливо, щоб людина на дату реєстрації не була зайнятою, не займалась підприємницькою діяльністю і шукала роботу. Для реєстрації потрібно надати оригінал паспорту (з пропискою), податкового номеру, трудової книжки (договору ЦПХ), диплому (за наявності), довідки МСЕК (для інвалідів обов'язково та бажано індивідуальну програму реабілітації з заповненим 5-м розділом, щодо професій, доступних за станом здоров'я).

За умови відсутності підходящої роботи на 8-й день (через тиждень) призначається виплата на період 6-місяців в мінімальному розмірі 544 грн/міс. (випускникам чи незастрахованим особам, що не були членами ОСГ), на 9 місяців (при звільненні за угодою сторін або за власним бажанням - тоді виплата відкладається на 3 місяці), на рік (при розірванні договору ЦПХ або при звільненні внаслідок реорганізації виробництва - виплата розпочнеться через місяць з дати звільнення), на 2 роки або менше громадянам, яким залишилось до пенсії 2 і менше років.

Розмір допомоги залежить від розміру офіційної нарахованої заробітної плати безробітної особи і загального трудового стажу:

до 2 років - 50 відсотків від офіційної заробітної плати;

від 2 до 6 років - 55 відсотків;

від 6 до 10 років - 60 відсотків;

понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів - 100 відсотків;

протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;

у подальшому - 70 відсотків.

Всі питання щодо перебування на обліку в центрі зайнятості, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю, професійного навчання, тимчасових робіт та інших послуг будуть висвітлені на сторінці села Старі Санжари пізніше по питанням, що будуть задані користувачами на адресу адміністрації сайту. Всі опубліковані інформаційні матеріали не є офіційними, вони відображають тільки аналіз діючого законодавства з питань пошуку роботи та отримання допомоги по безробіттю, інших послуг центру зайнятості.


03.02.2016р.Долучайетсь до громади Старих Санжар

Світовий аналітика Stratfor на 2015-2025 роки від лютого 2015 р. вказує на те, що ще до того прогнозували українські та деякі російські аналітики. А саме:

1) теперішній конфлікт Росії та України залишатиметься комплексним для глобальної політики ще довгий час;

2) ми отримаємо пожвавлення націоналізму в країнах східної Європи, хоча в самій Україні націоналізм стрімко послабиться на користь більш масштабних модельних структур (Східна Європа повинна прийти до того, до чого прийшла наша країна);

3) розпад Росії близький, а Розпад країн ЄС дуже імовірний;

4) головна роль в Європі перейде від Німеччини до Польщі з Україною як її стратегічним партнером (почне утворюватися Балто-Чорноморський Союз, який пришвидшить розпад Росії);

5) суттєво важливою для Євразії стає рольова лінія Польща-Україна-Туреччина-Китай - це група контролю за територією розваленої Росії, причому контроль за ядерною зброєю буде виконуватись за участю США.

Різні прогнози на найближчі 10 років сходяться в одному - світ буде змінюватися дуже кардинально і дуже швидко. Ось, Меір Брук, наш земляк з Нью-Йорку, декларує трьохпозиційну модель теперішнього світу: держава, корпорація, громада. Будь-які моделі, які базуються на співвідношенні цих трьох реальностей (як в США), будуть більш адекватними, ніж ті, які базуються на одній (держава, як в РФ) чи на двох (держава та громада, як в Євросоюзі). Україна в даний момент від двохпозиційної моделі (держава та корпорації) переходить до трьохпозиційної моделі свого існування (держава, корпорації та громади).

В цьому випадку можна сформулювати простий принцип занепадаючого світу або світу динамічних змін - лише той, хто конструюватиме динамічну в цих трьох площинах структуру, матиме можливість пройти кризовий час динамічних змін і зародити новий світ. В цьому випадку стають зрозумілі дві головні причини розпаду Росії, і це зовсім не економічний занепад, бо люди можуть пережити любі важкі часи, як от війну чи катастрофу, якщо вони мають перспективний смисл. Отже перша причина розпаду - архаїзація, яка позбавляє росіян самого смислу існування. І це головна причина, яка не дозволить Росії пережити соціальний рівень життя, який значно вищий за той, який був у наших предків під час та після Другої світової війни. Бо сучасники порівнюють своє життя з сучасниками, а не з предками. Так само друга причина розпаду Росії полягає у реальностній гомогенності, тобто закостенілості та ригідності, нездатності до інновацій крім військового озброєння. У Росії на справді є лише одна реальність - держава. Корпорації так сильно піддані державі, що можна твердити, що Росія це держава-корпорація. Люди в Росії це не суспільство громадян, це суспільство підданих.

Саме тому телемедіа в Росії це фактично спосіб управління людьми через створення квазі-реальності. Тобто, Росія розпадеться не через злидні чи політичну кризу еліти, а через архаїзацію як відсутність перспективних смислів і через відсутність корпоративної та суспільної (громадської) динаміки.

Це саме бачення можна застосувати і до ЄС, де створювалася двохпозиційна модель: держави+громади. Головна помилка Об'єднаної Європи полягала в тому, що європейські корпорації не були диверсифіковані по всій єврозоні і не стали потужною реальністю європейської політики. Відтак інновативний потенціал корпорацій, як це змогли використати США в часи кризи, не зміг бути використаний на території єврозони.

Давайте поглянемо на поточний рік з позиції основних модельних процесів. Українській громадськості необхідно відстояти своє посилення на рівні Конституції. За будь-яку ціну треба не допустити фейкових владно-олігархічних змін до Конституції у теперішній редакції Верховної Ради. Українській громадськості потрібна справжня влада на місцях.

Українська громада повинна послабити впливовість українських олігархічних корпорацій всередині країни, тобто громада має продовжувати тиснути не тільки на владу, але і на олігархічні корпорації, зменшуючи їх впливовість на внутрішню політику.

Процес деолігархізації це, перш за все, процес громадський. Олігархічний консенсус влади має бути зруйнований - через перевибори Верховної Ради та можливо перевибори Президента. Нам потрібні сильні українські корпорації на міжнародному ринку, а не сильні українські корпорації в справі українського монополізму, у справі здирництва української громади через тарифну політикуна енергоносії та державну корупцію.

Українська громада повинна наполягати на нових форматах комунікації на телебаченні, де би був не тільки порядок денний влади та олігархів, але, перш за все, порядок денний самої громади.

2016-й рік - це рік створення Суспільного телебачення, це рік розвитку всіх сторінок населених пунктів Першої всеукраїнської соціальної мережі. Порядок денний цього року це порядок денний громади, а не влади чи корпорацій. Потужна та впливова всередині країни та за її межами українська громада, громада Старих Санжар - ось що має стати результатом цього року. І це важливо не тільки для продовження української революції. Це також важливо для майбутнього Європи, майбутнього Євразії з Росією, що розпалася, та майбутнього всесвіту загалом. Єднаймося!


24.01.2016р.Перейменування вулиць у селі Старі Санжари

Питання перейменування вулиць внесло потужний поштовх в соціумі села. Цією справою стали цікавитись всі громадяни, що мають документи на певну адресу, мають сильно виражені історичні вподобання, та ті громадяни, що мають на меті зробити з цієї справи черговий піар.

Свідомість мешканців, села Старі Санжари піднялась на вищий рівень. Історія ще раз переписує своїх героїв, вивчаються нові імена, відкидаються у минуле непотрібні радянські назви. Реформи продовжуються. На жаль, що вони зачіпають лише поверхню державного апарату. Заміною показчиків на вулицях села Старі Санжари справи не поліпшаться. Але якщо думати послідовно, то вулиці у Старях Санжарах мають носити імена тих громадян, що внесли вагомий вклад в його розвиток, історію і сучасність.

З чого почати? Звісно з ідеї зміни назви певної вулиці. Ініціатори зміни назви вулиці, серед яких є громадяни, іноземці, трудові колективи чи державні органи, звертаються до голови сільської ради. Ідея щодо зміни назви вулиці повинна бути розглянута до 45 календарних днів. Далі виводиться відповідне питання на обговорення: форум, зустрічі, теле-, радіодебати, електронну консультацію. Воно обговорюється не менше 2-х місяців, в результаті мають бути зведені всі «за», «ні» та інші пропозиції. Далі голова сільської ради робить проект рішення про перейменування вулиці села і виносить на розгляд сільської ради. В остаточному підсумку повинно бути прийняте рішення про перейменування вулиці, яке набуває сили з часу його офіційного оприлюднення.

Для бюджету села Старі Санжари вартість такого перейменування буде залежати від кількості табличок та дорожних знаків з новою назвою вулиці, які треба замінити. Як правило виготовлення однієї таблички коштує приблизно 65 грн., дорожнього знака втричі більше. Для звичайних мешканців не треба спеціально вносити зміни до документів, які засвідчують право власності, вони залишаться дійсними. Також не потрібно спеціально змінювати реєстрацію місця проживання в паспорті. Юридичним особам законодавством не встановлено терміни подачі змін до установчих документів, вони вправі це зробити пізніше.

До уваги всіх мешканців, які забажають змінити назви вулиць чи інших об’єктів Старих Санжар, на сайті розміщено підручник, з детальними поясненнями, зразками документів. Він також має перелік історичних постатей, які вели боротьбу проти української держави. Тобто це перелік людей, що причетні до масових злочинів, вони мають стерті з карти села Старі Санжари.


03.12.2015р.Точний прогноз погоди у селі Старі Санжари

Життя у селі Старі Санжари так чи інакше пов’язано з погодою. Це особливо стосується тих жителів, що багато проводять часу під відкритим небом. Ніхто з людей не хоче промокнути, замерзнути і застудитися. Хворіти дорого в наш час. Точний прогноз погоди важливий також людям Старих Санжар, що працюють в сільському господарстві, на під відкритим небом в промисловості. Якщо не дізнатись точну температуру повітря, то збитки теплових комунальних господарств можуть бути до 20%. Інколи позапланове чи мізерне витрачення енергоресурсів веде до неефективного господарювання. Гарний господар завжди зуміє дізнатись необхідну кількість газу, дров, іншого палива чи електроенергії для обігріву своєї оселі. Інколи подорож селом буде дуже приємною, якщо знати точний прогноз погоди навколишнього середовища. Це можна зробити за допомогою віджета соцмережі, що ілюструє рух опадів, наявність погодних явищ в конкретному місці в конкретний час. Рух вітру, що відображений на карті легко спрогнозує опади дощу, туману, снігу, граду, грому. Такі метеоінформери використовують авіаслужби при здійсненні вдалих польотів. Відтепер вони стали доступні на сторінках міст, сіл, селищ сайту для всіх користувачів Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Вони показують справжню картину погодних фронтів на заданій місцевості.


27.11.2015р.Чи вигідно оформити субсидії в 2015 році

Для оформлення субсидії треба звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, написати заяву і декларацію про доходи і витрати на призначення субсидії або надіслати ці 2 документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Старі Санжари в цій статті, рекомендовано зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію 0-800-507-309.

Чи варто робити субсидію? Давайте подумаємо. Якщо пересічний мешканець села Старі Санжари має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним структурам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія сплачується при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді потреби займатись оформленням субсидії.

Як визначити суму обов'язкового платежу? Наприклад, типова родина із 3-х осіб в Старях Санжарах має за останні 6 місяців легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць становитиме 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цей результат треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. на місяць обов'язковий платіж типової родини Старих Санжар становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю перебування, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 1 січня 2015р. - 1218 грн.). Призначається субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення побутових відходів (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена родини (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при оформленні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Два діла на неділю: проголосувати і перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Складні вибори мають бути. Всі політики перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, одні і ті ж передвиборчі програми і політики. Будь-якою ціною вдертись до владних кабінетів. Життя не навчило. Повна байдужість громадян села дає дозвіл вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є показовим чинником неупередженості перед виборцями Старих Санжар та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за кілька срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх достойна. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Результати місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих громадян села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Старих Санжар можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму у селі

З 1998 року в Україні святкується День туризму. Кожен мешканець села хоча б один раз на рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у відрядження по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, люди завжди знаходять хвилину, щоб озирнутись навколо. Побачити дещо нове, перепочити, набратись нових сил. Так виник туризм. Ідея відвідувати нові краєвиди, архітектурні форми не давала покою багатьом подорожуючим. Тому вони вирушали в дорогу на далекі відстані, поєднуючи фотографування, краєзнавство і відпочинок. Таких активних туристів в країні не так вже й багато. Більшість громадян віддає перевагу коротким походам в Карпати, на узбережжя Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час люди Старих Санжар на вихідних у парку, біля річки. Що кому зручніше.

Розвиток туристичного бізнесу в Старим Санжарам багато в чому залежить від самих його громадян та місцевої влади. В якому стані знаходяться культурні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, які існують шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути вирішені в плані розбудови місцевого туризму. В селі є завжди цікаві місця, які з боку кожного жителя не є занадто особливими. Тільки туристичний бізнес внесе певну родзинку простим місцям, які потім стануть привабливими для подорожуючих. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повернутись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.Виборча кампанія 2015 року

Близько тижня тому розпочалась передвиборна агітація у селі. На що надіються мешканці Старих Санжар? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові обличчя, яким можна довірити громаду в Старим Санжарам?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування отримають більше повноважень для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Старях Санжарах? Свідомість місцевих керівників залишилась ще в минулому, коли всі вказівки диктувались зверху. Управляти самим на землі, чи не це є споконвічною мрією багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Старих Санжар. Коли все існуюче виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять великі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати голосування до сільської ради? Які депутати і політичні партії увійдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Старих Санжар на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборна агітація. Всі можливі і неможливі засоби будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про щасливе майбутнє Старих Санжар. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти власний голос на певну матеріальну цінність. Справжні кандидати не обіцяють, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - побачити таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в свої сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Кандидати на виборні посади будуть намагатись не тільки піднятись в очах місцевих жителів, але й дискредитувати своїх конкурентів, якими б вони не були святими. Районні газети зірвуть наступний куш на виборчій кампанії 2015 року. Більше роботи буде і працівникам Укрпошти, передвиборні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи і забори у Старях Санжарах будуть майоріти кольорами політичних партій, а обличчя кандидатів будуть такі знайомі як ніколи. Один раз на 5 років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий житель проголосував за них. Отак і живуть люди у селі, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем фізкультури, Старі Санжари

Минули часи, коли спорт у Старях Санжарах був багаточисельним. Хай як не критикують люди радянську культуру спортивне життя було на той час на дуже високому рівні. Згадайте фізкультуру в радянську епоху. Учні з довідкою про недопущення до навантажень були скоріше винятком серед групи школярів. В наші дні майже половина школярів не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні проблеми зі здоров'ям. Сам керівник не має права просити від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивному одязі. Що заважає людям Старих Санжар бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на Чорнобильській АЕС. Але кожен з них вибирає те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись зайвих харчів, додавши міцного алкоголю. Або зробити невелику дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі подорожуючи. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення у Старях Санжарах, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Старями Санжарами, фізичною підготовкою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі люди, що, можливо, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись собою і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато людей у Старях Санжарах є, що тримають на висоті свою фізичну культуру. Добре те, що до них приєднались хлопці та дівчата і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Ефект від занять дає приклад іншим людям. Ймовірно, вони замисляться над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток мешканців не тільки Старих Санжар, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємництва в Старях Санжарах

Традиційно в Україні в першу неділю вересня святкують День підприємництва. Цей день запроваджено з 5 жовтня 1998 р. Указом Президента України, але люди Старих Санжар не звикли гучно його святкувати. Схоже, гроші люблять тишу. Як і крупний, так і дрібний бізнес у Старях Санжарах не хизується своїм святом. В наш нелегкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим паче, що з боку влади підтримка підприємництва не велика. Деякі заходи, що проводяться райдержадміністрацією, можна зазначити, - формальні. Конкурс на найкращого підприємця, грамоти, подяки лише дратують в останній рік підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Так, що все можна списати на війну, але працювати треба як-небудь. В надії на поліпшення купівельної спроможності на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з 1 вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Головне, щоб не підняли сильно податки, вартість енергоносіїі і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то підприємців може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Старих Санжар залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, ЄСВ, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде розвиватись село Старі Санжари без підприємців? Важко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1995 роках… Коли з'являлись перші підприємці в Старях Санжарах. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Побудовані торгівельні заклади, виробничі майстерні, сфера послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили лише самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Старях Санжарах, бо є сила і воля творити свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, сили і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Старях Санжарах

Кожний рік в кінці серпня більшість жителів Старих Санжар готуються до школи. Теплі дні позаду. Всі дітлахи відпочили і готові приступити до нового навчального року. Недарма придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й печалі. Хтось всі канікули чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За літо школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати похмурі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Старих Санжар ідуть наприкінці літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи виглядають тепліше. Вчителі з учнями вже думають про всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З першого вересня є можливість пересісти на іншу парту, багато школярів використовують цей момент і підходять до класної керівниці з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні лозунги, завжди в Старях Санжарах знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої відстані, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам об'єднуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитиполіпшити стан місцевої освіти села Старі Санжари.

Першого вересня всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію своєї юності. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими прекрасними шкільними моментами. Море квітів, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Старях Санжарах на свято першого вересня. Вдалого старту лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий початок – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Старим Санжарам, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Старих Санжар, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Старим Санжарам вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.


Відвідувачі села Старі Санжари (6)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Старі Санжари -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Старі Санжари: