E-mail:  Пароль:  Чужий комп'ютер   

Шан. гостю, адміністрація сайту вітає Вас!
Для приєднання до громади щирих українців, введіть Ваш логін і пароль.
При їх відсутності зареєструйтесь власноручно
або зайдіть з соціальної мережі, де вже є Ваша сторінка
Реєстрація передбачає погодження та дотримання правил сайту

Село Старі Санжари - сайт громади
   Люди

   Фото (61)

   Відео

   Визначні місця    додати


Facebook livejournal ВКонтакті Однокласники Twitter Google: живая лента
Населені пункти району

1. Руденківка
2. Мала Перещепина
3. Шедієве
4. Нові Санжари
5. Старі Санжари
6. Маньківка
7. Супротивна Балка
8. Андріївка
9. Клюсівка
10. Лівенське

Див. далі

Рейтинг населених пунктів залежить від відданих за них голосівсело Старі Санжари

райцентр Нові Санжари

облцентр ПолтаваЗапитати


Будь патріотом свого села - проголосуй за нього!

Всього голосів: 7
Дивитись місця в рейтингах
України та Полтавської області

Максимальний рейтинг села Старі Санжари залежить від рейтингу всіх зареєстрованих учасників, від заповнених тем для обговорення - додаткові голоси за тему, від збережених фото - додатковий голос за фото (до 2500 фото)


Старі Санжари - цеКартографія місцевості громади

районні центри
населені пункти району
населені пункти за межами району


Рух фронтів - онлайн карта

Останні фото

Всі альбоми фото
Новини Полтавської області


Гребінківські школярі зібрали три мішки пластикових кришок на протези для бійців АТО (Grebenka.com)(21:46)
Гриценко став секретарем Кременчуцької міської ради (Новини Полтавщини)(20:22)
Рятувальники Полтавщини нагадують громадянам правила пожежної безпеки (Grebenka.com)(20:18)
Лідер Останнього Бастіону звернувся до депутатів (Vpoltave.info)(20:08)
Отримано інтерв'ю тимчасово виконуючого обов'язки Голови Полтавської обласної ради (Vpoltave.info)(19:55)
Сотрудники Кременчугской колонии учили родителей воспитывать детей (Кременчуг Today)(19:43)
Матковського "просуватимуть" на посаду секретаря Полтавської міськради (Vpoltave.info)(19:40)
У Полтаві правозахисник звернувся до депутатів (Vpoltave.info)(19:26)
Пленарное заседание сессии продолжиться 26 ноября (Кременчуг Today)(19:20)
У Полтаві Правий Сектор проти депутата обласної ради (Vpoltave.info)(18:55)


Форум - села - Теми для обговорення
Про доступ до публічної інформації
Записи на основній сторінці поки що відсутні
Перенесення інформації в поле вводу з текстового редактору
є корисним під час створення сайту населеного пункту
Питання і відповіді по прорахунку субсидій в 2015 році

Для прорахунку субсидії необхідно звернутись в місцеве управління соціального захисту населення, подати заяву і декларацію про доходи і витрати на отримання субсидії або відправити ці два документи по пошті. По усім питанням, що не знайдуть жителі села Старі Санжари в цій пам'ятці, рекомендовано подзвонити на безплатну пряму лінію 0-800-507-309.

Чи є сенс робити субсидію? Давайте порахуємо. Якщо типовий мешканець села Старі Санжари має приватне домогосподарство і обігріває житлову будівлю дровами та газом в відношенні 50/50 і платить комунальним службам щомісяця 500 грн. Якщо субсидія призначається при умові обов'язкового платежу в 1000 грн., то немає тоді сенсу займатись оформленням субсидії.

Як вирахувати суму обов'язкового платежу? Приміром, типова сім'я із 3-х осіб в Старях Санжарах має за останні 6 місяців легальний заробіток 36 тис. грн. Тоді заробіток на одну особу в місяць буде дорівнювати 2 тис. грн. (36 : 6 = 6; 6 : 3 = 2). Цю суму треба по визначеній формулі поділити на 1176 грн (розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2015р.), поділити на 2 та помножити на 15%. Тобто 2000 : 1176 : 2 * 15% = 12,76%. При середньомісячному сукупному сімейному доході 6000 грн. в місяць обов'язковий платіж типової родини Старих Санжар становить 765,6 грн. (6000 * 12,76%). Всі комунальні платежі, що перевищують цей мінімальний розмір, відшкодовуються управлінням соцзахисту. Порядок заповнення вказаний на сайті мінсоцполітики.

При заповненні декларації краще перестрахувати себе, взяти довідку про отримані доходи з податкової інспекції та пенсійного фонду по місцю проживання, адже при призначенні субсидії йде автоматична звірка з даними службами згідно обміну даних. У разі відсутності заробітку або дохід є меншим прожиткового мінімуму у працездатних осіб, які зареєстровані по вказаній адресі, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму (з 01.01.2015р. - 1218 грн.). Оформлюється субсидія на особу, на яку відкриті особові рахунки за місцем реєстрації. Наявність заборгованості зі сплати за житлово-комунальних послуг не впливає на визначення права на призначення субсидії.

При призначенні субсидії діє обмеження в площі житла - 48,87 м2 на одну особу, а також єдині для всієї України щомісячні норми споживання на одну особу води (4 м3), водовідведення (4 м3), вивезення сміття (0,4167 м3), газопостачання в опалювальний період 7 м3 на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465 – в багатоквартирних будинках), на газову плиту на одну особу (приготування їжі - 6 м3 та підігрів води +3 м3 або водонагрівач 18 м3 ), електропостачання в опалювальний період 65 кВт год. на 1 м2 площі (коригуючий коефіцієнт 0,982 – в індивідуальних, 0,465– в багатоквартирних будинках). У будинках, обладнаних (не обладнаних) стаціонарними електроплитами 130 кВт год. (90 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї за наявності центр. постачання гарячої води або 150 кВт год. (120 кВт год.) на сім’ю з однієї особи + 30 кВт год. на іншого члена сім’ї (за відсутності центр. постачання гарячої води). Якщо житлова площа перевищує соціальну норму житла, то це не означає позбавлення права субсидії. Просто при призначенні субсидії братиметься не вся сума нарахованої квартплати, а тільки та, що є у межах соціальної норми.

Перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється. Сума призначеної субсидії, яку переказано на рахунки для оплати вартості комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і, яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової часки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період.


22.11.2015р.Дві справи на неділю: проголосувати та перевести годинник

В останню неділю жовтня за українським законодавством проходять вибори до місцевих, районних, обласних рад та голів сільської ради. Ті громадяни України, що мають виборче право, проголосують за місцем своєї приписки в паспорті. Не прості вибори прогнозуються. Всі партії перетасувались між собою як карти в колоді. Нові назви партій, ті ж самі передвиборчі програми і кандидати. Будь-якою ціною вдертись до органів влади. Життя нічому не навчило. Тотальна байдужість виборців села дає добро вчиняти з ними повне невіглавство. Але не будемо про погане. Який би вибір не зробила місцева громада, перша всеукраїнська соціальна мережа буде вітати цей вибір, бо жодна з політичних сил не впливає на діяльність порталу і це є знаковим моментом неупередженості перед мешканцями Старих Санжар та конкурентними ЗМІ, що продали свою політичну свободу за тридцять срібенників. Життя продовжиться, жителі села оберуть владу, яка буде їх варта. Кандидати в депутати місцевих виборів 2015 року доступні за посиланням: cvk.gov.ua. Підсумки місцевих виборів 2015 року доступні за тією ж адресою. Варто вибрати область та населений пункт. Інформація корисна для тих виборців села, що хочуть вивчити своїх кандидатів, перед тим, як зробити вибір і простежити результати голосування до остаточного підрахунку голосів. Осінні дні минають швидко, з неділі громадяни Старих Санжар можуть поспати довше. Тільки необхідно нагадати їм перевести годинникову стрілку на годину назад і ще раз насолодитись осіннім теплим дощем, якого так давно не було в Україні.


24.10.2015р.День туризму

Починаючи з 1998 року в країні відзначається День туризму. Пересічний мешканець села хоча б раз на рік виходить за межі свого населеного пункту. Навіть вирушаючи у поїздку по справам у сусіднє велике місто чи маленьке село, пасажири іноді знаходять час, щоб оглянутись навколо. Рогледіти щось нове, перекусити, набратись нових сил. Так виник туризм. Спокуса відвідувати гарні краєвиди, історичні споруди не давала покою багатьом туристам. Тому вони вирушали в дорогу на великі відстані, поєднуючи спорт, краєзнавство і відпочинок. Таких активних подорожуючих в країні не так вже й багато. Більшість людей віддає перевагу тижневим походам в Карпати, на береги Чорного і Азовського морів. Ще частіше проводять час люди Старих Санжар на вихідних у парку, біля річки. Що кому ближче.

Розвиток туристичного бізнесу в Старим Санжарам багато в чому залежить від самих його людей та місцевої влади. В якому стані знаходяться історичні будівлі? Чи впорядкована територія біля масового відпочинку людей, дітей? На якому рівні тримаються кафе, де є найближчий готель? Хтось створював туристичні маршрути, чи існують шляхові сполучення і реклама всіх місцевих об’єктів туризму? Це основні питання, що мають бути на постійному контролі в плані розбудови сучасного туризму. В селі є завжди дивовижні місця, які з боку кожного проживаючого не є занадто привабливими. Тільки туристичний бізнес вносить певну родзинку звичайним речам, які потім виявляться привабливими для туристів. Нові враження, приємний відпочинок, гарні спогади змусять гостей повертатись знову і знову у улюблене село.


27.09.2015р.До виборів 2015 року лишилось 45 днів

Більше тижня тому почалась передвиборча агітація у селі. На що сподіваються мешканці Старих Санжар? Чи лишились надії на покращення життя? Чи є нові постаті, яким можна довірити владу в Старим Санжарам?

Згідно нового законодавства України про децентралізацію влади органи місцевого самоврядування матимуть більше прав і обов'язків для виконання своїх функцій. Але чи змінить це життя у Старях Санжарах? Свідомість місцевих керівників лишилась ще в минулому, коли всі рішення диктувались зверху. Господарювати самим на землі, чи не це є споконвічною метою багатьох українців? Ще один крок до самостійності. Не тільки країни, а й Старих Санжар. Коли все поточне виробництво урізане до мінімуму, надання послуг ледве держиться на плаву перед майбутньою місцевою владою стоять нелегкі завдання щодо розширення всіх напрямків життєдіяльності села. Якими будуть результати виборів до сільської ради? Які кандидати і політичні сили пройдуть до сільської ради, хто буде головою сільської ради, такі і рішення будуть прийматись на місцях. Таким і буде розвиток Старих Санжар на найближчі 5 років.

Після реєстрації кандидатів у депутати почнеться справжня передвиборча агітація. Всі можливі і неможливі методи будуть використовуватись на повну силу. Хтось з кандидатів підкорить виборців солодкими обіцянками про заможне майбутнє Старих Санжар. Хтось займеться так званою благодійністю і обдарує крупою і гречкою тих, хто здатний проміняти свій голос на певне матеріальне благо. Справжні кандидати не голословлять, вони просто роблять свою роботу. Тихо і впевнено. Задача виборців - розгледіти таких людей серед всіх кандидатів. Дати нимспробу, ще раз повірити в їх сили. Передвиборна боротьба переверне село верх дном. Претенденти на виборні посади будуть намагатись не тільки зрости в очах мешканців, але й понизити своїх конкурентів, якими б вони не були порядними. Районні ЗМІ зірвуть наступний куш на виборчій кампанії. Більше роботи буде і листоношам, агітаційні матеріали будуть в кожному дворі. Стовпи у селі будуть розклеєні кольорами політичних партій, а портрети кандидатів будуть такі знайомі як свої. Один раз на декілька років вони зроблять все від себе можливе, щоб місцевий електорат проголосував за них. Отак і живуть люди у Старях Санжарах, від виборів до виборів.


16.09.2015р.З днем спорту, Старі Санжари

Минули роки, коли спорт у Старях Санжарах був багаточисельним. Хай як не критикують жителі радянську епоху спортивне життя було на ті часи в моді. Згадайте урок фізкультури в радянський час. Учні з довідкою про недопущення до нормативів були скоріше винятком серед групи дітей. В наші дні майже половина дітей не допускаються до фізичних навантажень через різноманітні хвороби. Сам вчитель не має права вимагати від учнів нормативів по силових вправах. Відмінну оцінку будуть ставити лише за те, що діти приходять у спортивній формі. Що заважає жителям Старих Санжар бути фізично кріпкими? Можна завжди списувати поганий стан здоров'я на радіацію від аварії на ЧАЕС. Але кожен з них має право вибирати те, як йому жити фізично і який вести спосіб життя. Або наїстись багато їжі, додавши міцного алкоголю. Або влаштувати маленьку дієту і пробігти короткий шлях, хоча б по дорозі додому. Або цілий вечір валятись на дивані перед телевізором чи ПК. Або лягти спати раніше, щоб на завтра мати здоровий вигляд. Скільки б не побудували спортивних шкіл, закладів оздоровлення та відпочинку у Старях Санжарах, здоров'я людей буде залежати тільки від них самих. Хто керує Старями Санжарами, фізичною культурою, спортом? Ні, не влада. Цим керують самі жителі, що, схоже, несвідомо, попали під вплив інших цінностей. Здоров'я стало не в моді. Його звикли купувати в аптеках і лікарнях. Замість того, щоб займатись спортом і слідити за харчуванням. Що дорожче? Не багато жителів у Старях Санжарах є, що тримають на висоті свою фізичну підготовку. Добре те, що до них приєднались молоді люди і розвивають новий напрямок спорту - workout. Це той багаточисельний вид спорту, що не потребує зайвих витрат. Турнік, бруси, віджимання від полу, біг. Результат від занять дає приклад іншим жителям. Ймовірно, вони задумаються над собою. А чи правильно вони живуть? Їм же ще не одне покоління вирощувати і передавати в майбутнє найкращі гени. Вони і визначать подальший розвиток людей не тільки Старих Санжар, а й цілої держави.


12.09.2015р.День підприємця в Старях Санжарах

Традиційно в країні в першу неділю осені відзначають День підприємця. Це свято запроваджено з 5 жовтня 1998 року Указом Президента України, але жителі Старих Санжар не звикли гучно його святкувати. Мабуть, гроші люблять тишу. Як і великий, так і малий бізнес у Старях Санжарах не хизується своїм святом. В наш важкий час складно знайти гроші для таких широкомасштабних заходів. Тим більше, що з боку влади підтримка підприємництва мінімальна. Певні заходи, що здійснюються місцевою владою, можна сказати, - формальні. Конкурс на кращого підприємця, грамоти, подяки тільки нервують в останній час підприємців, що втомились чекати від держави справжньої підтримки. Дійсно, що все можна списувати на війну, але працювати треба якось. В надії на поліпшення попиту на внутрішньому ринку багато підприємців очікує збільшення своїх доходів, адже з першого вересня збільшений розмір мінімальної зарплати для населення. Ще важливо, щоб не підвищили сильно податки, ціни на енергоносії і курс гривні був стабільним. Бо якщо і далі так піде, то бізнесу може не бути. А це серйозні речі. Вся доходна частка місцевого бюджету Старих Санжар залежить від податкових надходжень місцевих підприємців. Найбільшу частку займає податок з доходів фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, плата за землю, орендна плата, єдиний податок. Як буде існувати село Старі Санжари без підприємців? Не легко уявити. Подумати тільки, як їм жилось в 1991-1992 роках… Коли зароджувались перші підприємці в Старях Санжарах. З чого вони починали і що вони досягли… Як нам було без них і зараз з ними. Зведені заклади торгівлі, виробничі будівлі, надання послуг. Вся інфраструктура села закручена навколо них і тримається на них. Суворі закони бізнесу залишили тільки самих сильних. Місцева конкуренція дала людям найдешевші і найякісніші з можливих товари, продовольство і послуги. Здається, що ніщо не зупинить підприємницький рух у Старях Санжарах, бо є сила і воля будувати свою справу, своє село. Дай Бог тільки їм здоров’я, наснаги і віри в цей нелегкий час!


05.09.2015р.День знань у Старях Санжарах

Кожного року на кінець серпня більшість мешканців Старих Санжар збираються до школи. Теплі дні позаду. Всі діти відпочили і готові приступити до чергового навчального року. Тому й придумали на перший день осені свято – День Знань. Ці тривожні моменти щастя й печалі. Хтось все літо чекає на те, щоб швидше побачити однокласників. За канікули школярі подорослішали, є багато чим поділитись. Комусь не хочеться сідати за парту, згадувати сірі навчальні будні.

Так як у всій країні, школярі Старих Санжар ідуть останній день літа на пробний день в школу. З новим літнім ремонтом шкільні класи не виглядають так похмуро. Вчителі з учнями прораховують всі організаційні моменти: вивчають розклад занять, нові підручники й оновлені обличчя один одного. З нового навчального року є можливість пересісти на іншу парту, багато учнів використовують цей момент і підходять до вчителів з відповідним проханням. Тобто, все як у Порошенка – «по новому», починаючи зі шкільної форми і канцелярії і закінчуючи свіжим ремонтом учбових приміщень. Якби не голосно лунали всі партійні заклики, завжди в Старях Санжарах знайдуться всі недоліки шкільної освіти. От наприклад, підвезення учнів до школи з далекої місцевості, харчування малозабезпечених дітей, дітей сиріт і т.п., сучасна матеріально-технічна база, опалення приміщень в холодну пору року тощо. Ці та інші проблеми жоден політик не може вирішити, тож залишається батькам гуртуватись на шкільних зборах у громади, щоб хоч якось покращитипокращити стан місцевої освіти села Старі Санжари.

Першого числа всі прибрані діти підуть у школу і багато з людей старшого покоління згадає це свято, поринувши в історію свого дитинства. Батьки проведуть своїх дітей і поновлять свою пам’ять новими світлими шкільними моментами. Море радості, посмішок, віршів, пісень, фотознімків. Чого тільки не згадають у Старях Санжарах на свято першого вересня. Вдалого початку лишилось побажати всім учням, вчителям і батькам. Успіх буде залежати тільки від них. А вдалий старт – це половина справи. До нових висот, до нових перемог!


31.08.2015р.До дня Незалежності України

Цілих три вихідних подарувала держава на кінець літа. От і думку гадають жителі у Старим Санжарам, як провести ці вихідні на повну силу. Традиційно в останні дні літа копають картоплю всією родиною. Спішать закінчити збирання цього врожаю до настання осінніх дощів, бо таких довгих вихідних не буде більше на наступний місяць та й день стає меншим, справа йде до осені. Погода теж виявиться сприятливою – сильної спеки, затяжних дощів не буде. А комарів цього літа взагалі було мало, варто надіятись на гарні умови праці.

У кого буде більше вільного часу, зможе в неділю вийти в центр Старих Санжар, відсвяткувати День Державного Прапору України, разом з держслужбовцями підняти жовто-блакитний стяг. Ці два кольори в останній рік були такими поширеними, що, здається, це свято будуть скоро святкувати мешканці села в себе вдома, піднімаючи жовто-блакитні символи на власному подвір’ї.

На третій день вихідних, коли від роботи (картоплі) коні дохнуть, люди починають думати, як все таки відпочити, хоч на вечір. Все таки – День Незалежності. Хто подивився святковий парад по телевізору, вже наполовину приурочився до свята. А що там приготувала місцева влада на святкування незалежності? Щоб там не було на вечір у селі почнуть збиратись люди, гуртуватись родинами, друзями, кумами. Гарний привід відзначити 24 річницю Дня Незалежності. Це буде понеділок, тяжкий день. Такий тяжкий як і їх незалежність, пролита кров’ю на рідній землі. Прикро, що деякі жителі не цінять це свято, перетворюють його на справжнє пияцтво з відповідними наслідками.

Ранок 25-го схоже виявиться не легшим, люди вийдуть на роботу, щоб «відпочити». А кому зараз легко? У Старим Санжарам вже давно звикли так працювати, бо розуміють, що справжня незалежність – це тяжка праця протягом багатьох століть, тільки силою її можна вибороти.

21.08.2015р.


Відвідувачі села Старі Санжари (6)
Сповіщення


Будь в курсі всіх подій на село Старі Санжари -
додай свій E-mail для отримання інформації про всі зміни цієї сторінки

Ваш E-mail:
Будемо вдячні за розміщення нашого лінку сайту села Старі Санжари: